СЕЗОНА воћа и поврћа у пуном је јеку, а турски краставац, лук из Кине, лубенице из Грчке, крушке из Јужне Америке, пасуљ из Египта могу се купити на пијацама у Србији и то често по нижој цени него они са нашег поднебља. Са друге стране, домаћи пољопривредици већ неколико година неретко уништавају свој род истих култура. Сељаци за тако лошу аграрну слику криве државу. Ипак, поједини стручњаци кажу да део одговорнсти лежи у неорганизованости и незнању самих пољопривредника.
У трговинској размени са светом једино у аграру бележимо суфицит, али и даље издвајамо значајну суму девиза за увоз пољопривредних производа из света. Тако не штедимо новац ни за производе као што су кромпир, лук, пасуљ, купус, шљиве, јабуке…
Пољопривредници из околине Београда жале се да ће пола овогодишњег рода кромпира морати да баце, јер им се продаја не исплати.
– Испод цене од 15 динара килограм кромпира се не може произвести, а давали смо га и за пет и за десет динара – каже произвођач кромпира из Великог Села. – Дакле, 50 одсто уложеног новца нисмо повратили, а велики број људи који није нашао купце морао је да баци кромпир.
Новости
to je najveci uzas ove Zemlje
Japaanu oteralibi ministra polvrede na dozivotnu robiju..
pa kao da bude kad su oni vojvodjanski volovi i dupelisci otisli kod Sorosa po nova naredjenja, pa nema ko da obradjuje zemlju!Taj Pajtic je stvarno cudo od coveka!
Strašno!