Како би надоместиле пад прихода, банке све више прибегавају увођењу и новим накнадама за услуге које пре тога нису наплаћивале.
Немојте да вас изненаде нов,и банкарски трошкови, које це вам „набацити“…уз осмех, наравно!
Једна од накнада је за одобравање дозвољеног минуса. Њу поједине банке обрачунавају на одобрени износ позајмице и то једнократно, када је одобравају. Углавном она износи један одсто. То значи да клијент осим што плаћа камату за улазак у дозвољену зону на текућем рачуну, он мора да плати и накнаду за одобрење, без обзира на то да ли ће и колико да буде у дозвољеном минусу.
Најчешће банке одобравају позајмицу по текућем од једне и по па и до три зараде. Тако да тај трошак у случају да је реч о лимиту од 50.000 динара, износи 500 динара. Наравно, што је већи лимит, више се издваја за накнаду.
Уколико је клијенту из било ког разлога потребна потврда од банке колико има новца на рачуну, неке банке ће то наплатити и до 500 динара.
И израда историје текућег рачуна по години кошта од 100 динара, а максимално може да буде и до 300 динара, ако је више година у питању.
Банке су увеле и трошак у случају да грађанин картицу огласи неважећом и то кошта 100 динара. Још једна накнада која раније није постојала, сада се наплаћује.
Поједине банке клијентима нуде могућност да одложе плаћање рата за неколико месеци, и у том случају на остатак дуга зарачунава се накнада која износи један одсто.
Неке од накнада
– 1% – за одобравање дозвољеног минуса
– 300-500 динара – издавање разних потврда о стању на рачуну, историји текућег рачуна…
– од 100 динара – проглашење картице неважећом
– 500-2.200 динара – неоправдана рекламација за картице
– 200-1.500 динара – трошак блокаде и замене картице
– 200-300 динара – захтев за нови ПИН
– 220-790 динара – слање опомена
24сата.рс/Д. Н
SVI PLJACKAJU OD VRHA DO DNA
Školovani lopovi.
najveci kriminalci su banke u srbiji
Немам рачун у банци,чак сам и текући угасио,ово код нас су све само не банке,према томе ако је неко толико глуп да плаћа ове идиотизме,срећно било.