Србија

Проглашена ванредна одбрана од поплава у деловима Новог Сада

ВАНРЕДНА одбрана од поплава проглашена је за најугроженија подручја, а то су: Ковиљ, Слана бара, Видовданско насеље и Клиса. Очекује се да ће ванредна одбрана бити проглашена и на Сајлову око насеља Бангладеш. Отворене су и телефонске линије за грађане који имају проблема због последица обилних падавина, а бројеви на које се може пријавити штета су 480 77 58 или 480 77 89.

Становници Сајлова кажу да им нико из градских служби није помогао и плаше се шта ће бити ако поново падне иста киша јер су и даље сва дворишта у улици под водом.

– Под водом су дворишта, шахтови од водомера, некима је вода у подрумима, а поплављне су и септичке јаме. Вода се углавном повукла са улице, али је и даље све натопљено и плашимо се шта ће бити ако поново буде јака киша. Никог нисмо видели из града да је дошао да помогне, сву воду смо сами морали да избацујемо – прича Марија са Сајлова.

Њена комшиница Добрила каже да се изненадила када је позвала председника месне заједнице Југовићево Лазара Вујића да га пита када ће се решити проблем канализације у Сајлову. Како је испричала, Вујић јој је рекао да ће канализацију добити у августу, док је на питање шта је са каналима за атмосферске воде одговорио да морају да сакупе десет потписа.

– Рекла сам му да је то непотребно и да он треба да зна каква је ситуација на терену и шта грађани доживљавају. Тада је почео ненормално да виче на мене. Између осталог, рекао ми је да га “зајебавам”, спустио слушалицу и више није хтео да се јави. Потпуно непримерено понашање за човека који треба да помаже грађанима, а при томе је и запослен у Заводу за изградњу града – каже ова Сајловчанка.

Чини се по броју позива да је и даље највише проблема на Клиси.

Иначе, штаб за ванредне ситуације града Новог Сада прогласио је редовну одбрану од поплава на територији града.

Проглашена ванредна одбрана од поплава у деловима Новог Сада

Према подацима Републичког хидрометеоролошког завода у Ковиљу је пало око 142 литре по м2 за 24 сата, у Футогу нешто мање од 100 литара по м2, а на територији целог града између 80 и 90 литара по м2 за 8 сати. Колико је то озбиљна ситуација види се у односу на податак да су просечне падавине за цео мај 60 литара по м2.

Такође поједини грађани доприносе проблему, јер су повезали септичке јаме на канале за атмосферску воду и долази до нарушавања инфраструктуре. У насеље Бангладеш послата је цистерна са пијаћом водом, а обезбеђен је и привремени смештај у Ковиљу за случај да буде неопходно појединим породицама.

 

Аутор: 021.рс

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!