Шта су донеле “крваве литије” организоване 1937. против Конкордата? Да ли је убиство српског патријарха Лукијана Богдановића 1913. године у Бечу, био део припреме за Велики рат и напад на Србију? Како Јосип Броз настоји уништити српско национално јединство? Шта се крије иза претњи Високог представника за БиХ Инцка о доношењу Закона против негирања геноцида? Зашто се српски народ, који је преживео два велика геноцида, покушава оптужити за исти злочин?
О овим и другим питањима у Српском свету говори историчар и књижевник Радован Калабић. У студију је уредник Гордана Јанићијевић. Историчар Калабић каже да сваки напад на Србе почиње нападом на СПЦ, а да покушаји физичког сатирања и духовног затирања Срба, траје вековима. Као пример наводи Конкордатску кризу у Краљевини Југославији, која је избила 1937. године.
Наиме, Скупштина Краљевине Југославије, уз одобрење намесника кнеза Павла Карађорђевића, и уз залагање председника владе Милана Стојадиновића, требала је да ратификује Конкордат са Ватиканом, који је потписан са Светом столицом у Риму јула 1935. године. Српска православна црква се успротивила, верници и народ под вођством Николаја Велимировића изашли су на београдске улице.
Калабић тај догађај пореди са прошлогодишњим црногорским литијама и оним шта је Ђукановић покушао да уради са Српском православном црквом.