Београд — Бивши министар привреде Саша Радуловић каже да су мере које је предложио премијер Александар Вучић катастрофалне, да су већ виђене и да неће донети резултате.
„Када је реч о кредитима, ту држава не треба да се меша. Пример су ‘Агробанка’, ‘Универзал банка’, ‘Металс’, ‘Привредна банка Београд’. То је део буразерске економије, што смо имали до сада“, рекао је Радуловић у интервјуу који је данас објавио чачански портал „Озонпрес“.
Радуловић је оценио да је кључни проблем Србије „паразитски партијски систем“ који су изградиле странке, запошљавајући у јавном сектору десетине хиљада својих кадрова, те он сада има 780.000 запослених.
„Ако би отпустили 100.000 људи, то је трошак од 1,5 милијарду евра годишње. То је наш дефицит. Дефицит је ту јер финансирамо партијску државу. Тај систем ја направио Борис Тадић, а Александар Вучић га је усавршио“, рекао је Радуловић.
Најављено смањење плата и пензија Радуловић је оценио као грешку и додао да се не могу консолидовати јавне финансије тако што ће се смањити потрошња а подићи порези, јер се тако смањују привредне активности и стварају услови за пад прихода.
Бивши министар привреде је упозорио на то да је задуженост државе порасла са 43 на 69 одсто и да ће наставити да расте.
Према његовим речима, страни инвестиције су као шлаг на торти, али је Србији „пропала торта“.
„Уместо да развијамо домаћу привреду, ми трошимо као пијани морнари, и то већ десет година. Једино што вам преостаје јесте да причате бајке о неким огромним парама које ће доћи у у Србију, почев од Фијата и Мерцедеса, па до приче о арапским, руским, кинеским парама, Београду на води“, рекао је Радуловић.
Бета
Jadan je naš izbor između dvojice neo liberalista on ovde govori o americkom progresivnom modelu oporezivanja pritom precutkuje istoriske činjenice da je u USA 50god porez na zarade preko 100,000 dolara bio 94 procenta a da je danas 39 procenata toliko o njihovom modelu, zakon o radu neprepoznaje gde radite u državnom preduzecu ili u privatnoj kompaniji ili kod tetke u garaži , sve je ovo vec viđeno u vreme regana i gvozdene lejdi da se prava radnika redukuju tačnije uništavaju ,svi smo svedoci koje katastrofalne rezultate dalo kod njih kada bogati placaju sve manje i kada se prava zaposlenog vracaju doslovce sto godina unazad ako je kod njih ovaj model doveo do katastrofalnih rezultata kakvi ce tek biti kod nas.