Један од оснивача групе „Пинк флојд“ Роџер Вотерс се осврнуо на деценије неолиберализма на Западу. Говорећи за РТ, он је рекао да је владина пропаганда у медијима учнила гледаоце „уснулим“ и неспособним да „виде било шта стварно“.
Говорећи са Софијом Шеварднадзе, новинаром РТ-а, бивши фронтмен „Пинк Флојда“ је рекао да су они који му кажу да би „требао да се држи музике месечари“ када су у питању сукоби попут грађанског рата у Сирију и покрета „Бојкот“ против Израела.
„Зато што су уснули. Зато што су жртве неолиберализма који су Роналд Реаган и Маргарет Тачер довени свету“, рекао је Вотерс.
Продирање неолиберализма кроз западну културу и политику, по Вотерсовим речима, учинило је многе људе неспособним да виде и прихвате било шта критичко у наративу главних медија.
„Део начина на који то функционише је да анестезирате људе и да их направите готово неспособним да виде било шта стварно.“
За Вотерса, корен овога, барем у Сједињеним Америчким Државама, делимично лежи и у слабо финансираном систему јавног образовања. По мишљењу Вотерса, разлог за то лежи и у жељи политичког естаблишмента да их држи неупућеним и да тако добију сагласност становништва.
„Они желе да бирачко тело држе неупућеним, да не размишља и не мисли, подложним и покорним, и веома отвореним за употребу као конзумента и пропаганду како би их држали под контролом, да задрже Орвелов појам о овци и слично.“
Међусобна потрошња главних медија је још један фактор према Вотерсу. Наводећи „Беле шлемове“ и сумњиве тврдње групе о нападу хемијским оружјем од стране сиријских снага у граду Думи, Вотерс је рекао да главни медији „нису заинтересовани да вам кажи ишта о ичему“.
„Погледајте, толико је сада очигледно да су Си-ен-ен и сви остали исти – од Ем-ес-ен-би-сија до Фокса и свега између“, рекао је он, указујући на недостатак покривености на Западу, након што Организација за забрану хемијског оружја није пронашла никакве доказе о хемијском оружју у Думи.
„Њихова прича је да је био хемијски напад, да су `Бели шлемови` дивни.“
Један амерички канал који је Вотерс издвојио је „Дискавери“, описујући га као „једним малим телевизором у Сједињеним Државама, где можете повремено добити увид у стварност како је то бити човек“.
„Остатак је само пропаганда“, додао је он.