Директор Института за јавну политику у Београду и бивши шеф прес-службе у српској влади Зорана Ђинђића, Владимир Беба Поповић, који има вишезначан надимак МИ6, с правом се може сматрати једним од политичких технолога на Балкану.
Његове услуге траже први људи Србије и Црне Горе, као и разне западне организације, између осталог за дискредитацију за њих неугодних јавних личности и политичких лидера, који посебно раде на нормалним односима са Русијом.
Као доказ за ту тезу могу послужити специјално припремљени медијски удари према председнику Републике Српске Милораду Додику и култном режисеру Емиру Кустурици, преноси агенција Срна.
О томе је говорио и регионални експерт из Бањалуке Сергеј Миловановић.
„На зуб Владимиру Поповићу доспео је светски признати режисер Емир Кустурица. Уочи филмског фестивала у Венецији, где је требало да буде одржана премијера филма ’На млијечном путу‘, у италијанском листу ’Република‘ појавио се измишљени интервју са самим уметником, који је изазвао скандал на овом престижном култном догађају, а чији је главни циљ био дискредитација српског аутора са чврстим русофилским уверењима“, истакао је аналитичар.
Миловановић је, такође, рекао да је, након „успешног одржавања референдума о Дану Републике Српске у саставу БиХ и бриљантне победе на локалним изборима у Републици Српској, Савеза независних социјалдемократа Милорада Додика, Поповић покренуо широку кампању на Балкану“.
„Њен главни задатак је био да се обесмисле наведена достигнућа шефа српског ентитета, да се покаже да овде не могу постојати успешни русофили и патриоте. Почео је широки информативни напад у регионалним медијима, у новинама су се појавили наслови ’Ухапсити Додика‘, ’Додик се плаши силовања у затвору, као Гадафија‘, ’Ко нема политику, тај се крије иза народа‘ и тако даље“, додао је он.
Затим се десио „државни удар“ у Црној Гори, који је, према информацијама саговорника Срне, такође режирао Поповић.
Подсетимо да су на дан парламентарних избора органи за спровођење закона и специјални органи Републике Црне Горе провели мере безбедности без преседана, које су предвиђале чак и искључивање популарних мобилних интернет-апликација као што су Вајбер и Воцап и сличних, које су теоретски могли да искористе нападачи. То све је донело „специфичне“ резултате.
Тако су црногорски медији обавештавали своју публику о томе да је на територији те државе ухапшена добро организована и обучена борбена група, која се састоји од 20 младих људи и коју предводи пензионисани генерал полиције, бивши командант Жандармерије Србије Братислав Дикић.
Диверзанти су, наводно, продрли тамо са српске територије, како би на дан избора организовали низ терористичких аката, између осталог и хапшење Мила Ђукановића лично и његових сарадника, и како би испровоцирали оружане сукобе и масовне нереде у Републици Црној Гори.
На крају изјаве, Милановић поставља реторичко питање: „Зашто се руководство Србије не дистанцира од тако сумњиве личности као што је Поповић?“
Спутник
. Zato što su #Ćoravi