Најтраженији бегунац Балкана Дарко Шарић сам је понудио предају преко свог адвоката Радослава Баћевића, а никакве акције БИА или ЦИА нису у тој одлуци имале удела, сазнају “Вести” из високопозиционираних извора у српским службама безбедности. Шарић се предао безбедносним службама у иностранству две недеље пре него што је стигао у Београд, али је изручење одложено јер су се чекали резултати ДНК анализе да би се са сигурношћу утврдио његов идентитет.
– Шарић је уместо адвоката Зденка Томановића ангажовао адвоката Радослава Баћевића који је добар познаник са Александром Ђорђевићем, садашњим шефом БИА и бившим адвокатом. Чим је добио пуномоћје, Баћевић је отишао у Ђорђевићев кабинет у Институту безбедности на Бањици и рекао да Шарић жели да се преда. Тада су почели преговари о детаљима предаје јер се Шарић бринуо за безбедност – објашњава извор “Вести”.
Наиме, како су Вести већ писале, још почетком 2010. године Шарић је желео да се преда и преко пријатеља Драгана Дудића Фрица контактирао је српске правосудне органе. Међутим, чим се Дудић вратио с првог разговора из Србије у Црну Гору, убијен је у Котору. Тада је прекинута свака комуникација.
– Како би потврдили његов идентитет, послати су узорци Шарићевог ДНК на проверу. Међутим, иако се мислило да ће се то завршити пред изборе, резултати су стицајем околности били готови 16. марта око подне, на сам дан избора. Тада је у врху власти разматрано да ли да се одмах објави како је Шарић ухапшен, али се одустало како би се избегла нагађања да је предаја планирана на дан избора. Два дана касније, Шарић је био у Београду – додаје извор “Вести”.
САД занимају политичке везе
Амбасадор САД у Србији Мајкли Кирби изјавио је да је потребно проверити да ли постоје везе између њега и људи из Владе Србије.
– Овде се нагађало да постоји веза организованог криминала и владе. Не знам да ли је то и даље случај, али вреди истражити. Ако је то тако, онда је треба прекинути – рекао је Кирби.
Тужилац Миљко Радисављевић тврди да тужилаштву нису достављени дискови са снимцима сусрета Шарића и политичара.
На питање зашто је Шарић сада одлучио да се преда, наш извор додаје да му је вероватно било доста скривања и живота у страху, а и да запрећена казна за оно што га оптужују није драстична, већ максимално 15 година затвора.
Вести
providno
Glupa vest,ovo zna i moj sin od 2g