Случајно или не, његова супруга се обрела у СМАТСА баш у време кад се он уздигао на политичкој лествици. На сумњу да су радиле страначке везе наводи и то што је директор СМАТСА Радојица Ровчанин такође кадар СНС.
– Ђурђевићу је, још кад је почео да гомила функције, замерено да то штети имиџу странке. Управо је на овакве ситуације мислио премијер кад је критиковао запошљавање стрина, тетки… – каже наш извор.
У Заводу за уџбенике ради и брат његове супруге Никола Радоњић, и то на месту помоћника директора Сектора за маркетинг и продају.
– И он је нашао ухлебљење кад је СНС преузео власт, а Ђурђевић постао колико-толико утицајан у странци – каже наш извор. Из СМАТСА до закључења овог броја нисмо добили информације, а ни Ђурђевић није желео да коментарише наша сазнања.
Иначе, Ђурђевић је недавно поднео оставку на место председника Републичке изборне комисије због сукоба интереса. Својевремено је доспео у жижу јавности кад се сазнало да има шест функција, од којих су три плаћене, а за које добија најмање 300.000 wдинара, па и 415.000 динара у време испитних рокова. Он ради на Правном факултету у Београду и у Републичком секретаријату за законодавство, али новац добија и од Министарства правде.
Д. Л.
Реч стручњака
ГОАТИ: ИСТРАЖИТИ ОКОЛНОСТИ
Владимир Гоати, председник Транспарентности Србија, каже да би страначки органи требало да реагују уколико се утврди да је било неких сумњивих ситуација.
– Уколико је тако, требало би да одговарајући органи реагују против племенског и партијског запошљавања. Не верујем да би то добило подршку од СНС, јер су то ствари које штете имиџу странке – каже Гоати.
Курир
Аутор: Фото: Стефан Јокић