Сарадња са Цингхуом озлоглашена је јер је тај универзитет довођен у везу са сајбер нападима на америчку владу, будући „несумњиво“ повезан с КП Кине
(The National Pulse, 31.7.2020)
Факултет за новинарство у оквиру Универзитета Цингхуа, који школује новинаре у складу са стандардима „марксистичког новинарства“ Комунистичке партије Кине, ужива подршку више корпорација и медија америчког естаблишмента као што су Блумберг, Си-Ен-Ен, Њујорк тајмс и Фејсбук.
Финансијску подршку Факултету за новинарство у области глобалног бизниса, чији је циљ „примјена марксистичке теорије“ на новинарство, поред осталих дају Америчка банка (Bank of America), Блумберг и консултантски гигант Дилојт (Deloitte).
Према тврдњама Универзитета Цингхуа, који је под контролом Комунистичке партије Кине, у медијске организације са Запада које им обезбјеђују „даровите студенте, опрему и стручну праксу“ у оквиру „дугогодишње сарадње“ спадају и Њујорк тајмс, Си-Ен-Ен, Фајненшел тајмс, Ројтерс и Блумберг.
Као сарадници на овом отворено марксистичком подухвату наведени су и појединци попут Си-Ен-Ен-овог водитеља Фарида Закарије (Fareed Zakaria) и потпредсједнице Фејсбука Лори Голер (Lori Goler). Обоје су 2017. године били гостујући предавачи.
Уредник и колумниста Блумберга Ли Милер (Lee Miller) наведен је као професор, док је Лесли Вејн (Leslie Wayne), сарадник и некадашњи пословни извештач Њујорк тајмса, наведена као предавач по позиву.
Блумберг је, примјера ради, обезбиједио десет својих надалеко познатих компјутерских терминала, наводећи да је ријеч о „највећој инсталацији на било ком универзитету на свијету“. Уприличен је и сусрет полазника програма с Мајклом Блумбергом.
Сарадња са Цингхуом озлоглашена је и јер је тај универзитет према извјештајима довођен у везу са сајбер нападима на америчку владу, будући „несумњиво“ повезан с Комунистичком партијом Кине у областима технологије и националне безбедности, према наводима Стејт департмента.
С енглеског посрбило, скратило и приредило: Стање ствари