Београд — Просечни месечни приходи у Кини су 261 евро по члану домаћинства и крећу се у распону од 431 евра у Шангају до 163,5 евра у Ћингхаију, преноси Макроекономија.
Словенија је, са просечним приходима од 670 евра по члану домаћинства, развијенија од свих кинеских провинција, тачније урбаних делова провинција.
Хрватска је са 302 евра изнад кинеског урбаног просека за 16 одсто.
Узевши у обзир чињеницу да је раст номиналних прихода у Кини био 13,3 одсто у односу на друго тромесечје 2011. године долазимо до очекивања да ће у 2013. години просечно урбано кинеско домаћинство располагати већим износом новца од просечног хрватског.
Београд је изнад седам кинеских провинција док су Србија и Црна Гора у рангу најсиромашније кинеске провинције Ћингхаи са потрошњом од 164 евра по члану месечно.
Уколико би смо претпоставили да би код свих провинција укључивање пољопривредног становништва спутило просечну потрошњу за четвртину Србија и Црна Гора биле би испред 12 кинеских провинција. Међутим, већ у идућој години би пола ових провинција надмашило просечну потрошњу у Србији и Црној Гори.
У случају обарања просечне потрошње у Ћингхаи за четвртину она би са 123 евра била испред Шумадије и Западне Србије (121 евро) и Македоније (120 евра) и за четвртину изнад просечне потрошње на територији УНМИК Косова.
Не треба сумњати да ће урбано становништво ове најсиромашније кинеске провинције за две године имати веће приходе од Београђана.
КАМАТИЦА, МАКРОЕКОНОМИЈА
Грађанима Србије тек треба да процвета стандард.Потребно је "отворити" још оваквих пословних успеха као са новим Фићом и онда уз деонице које смо добили, и уз повећање аконтација комуналија, без коначног обрачуна истих и нових нових кредита нама следи економски бум какав још није виђен у пропаганди петооктобарских обећања.Само још мало да се стиснемo и да им дамо још мало новца и ето среће.