Србија

Суочићеш се ти са Србима још како само не под твојим условима…

Председник Александар Вучић изјавио је да ће сутра у Подрињу имати најважније разговоре за Србију, како је рекао, о веома непријатним темама.

“Сутра ћемо да имамо људе који су против рудника, људе који су за рудник. Имаћемо и неке важне људе из иностранства са којима ћемо да разговарамо. Да видимо различите ствари, различита виђења о том питању. Па да видимо и да се суочимо, али разговором – не секирама, моткама. Пошто ће људи у овој земљи ствари и проблеме да решавају разговором. Тако се то решава у нормалним земљама”, рекао је Вучић новинарима током обиласка радова на граничном прелазу на Дрини Мали Зворник-Каракај.

Он је истакао да никада није бежао ни од једног проблема и да то опозиција никада неће разумети, јер су сви они бежали и скретали са тема и потурали друге да се тиме баве.

“Народ то види и препознаје. Нисам побегао никада ни од питања Косова и Метохије. Никада нисам побегао ни од теме Срба западно од Дрине, пре свега Републике Српске, никада ни од теме српског народа у Црној Гори. Никада нисам побегао од теме НАТО-не НАТО. Ни од теме поплава, ни од теме корона. Нисам побегао ни од теме литијум. Никада нисам побегао ни од једне теме, већ сам увек био у срцу проблема, желећи да заједно са народом и грађанима те проблеме решавамо”, рекао је Вучић.

Подсетимо, Вучић је јуче изјавио да “није сигуран” да компанија “Рио Тинто” жели да уложи довољно новца у заштиту животне средине и вода у Србији у вези са најављеним пројектом рударења литијума у Подрињу да би остварио већи профит, те да он то неће дозволити.

Вучић је данас истакао да ће Србија наставити да улаже у Републику Српску и подсетио да је Србија за последњих неколико година направила више веза и мостова са Републиком Српском него што је то урађено у протеклих 100 година и да притом никада неће угрозити Дејтонски споразум нити територијални интегритет БиХ, али уз поштовање Републике Српске у оквиру БиХ.

Вучић је рекао да је то била политика Аустроугарске, али не само ње, да се БиХ усмерава ка Хрватској.

“Било је важно само да се заустави веза са Србијом. Изградили смо Сремску Рачу, изградили смо потпуно нови мост Братуљу, Караклај обнављамо. Ми смо урадили брзу саобраћајницу до Малог Зворника, што је изузетно важно за нашу везу са Подрињем, али и за РС и БиХ у целини. Морамо да поправимо стари мост у Скеланима”, рекао је Вучић.

Он је нагласио да има недовољно веза, ми немамо озбиљну пругу која нас повезује, јер имамо само пругу Шамац-Сарајево, где мора да се преседа ка Београду или Загребу.

“Ништа дирекно нас није повезивало. Српски комунисти су најмање водили рачуна о српским националним интересима, ови други су мало више водили рачуна о својим народима. И Хрвати, и Словенци”, рекао је Вучић.

Мост на Каракају биће завршен највише за шест месеци

Вучић је данас обишао радове на реконструкцији моста на граничном прелазу Каракај и рекао да ће тај посао бити завршен на време, највише за шест месеци и финансиран од стране Србије.

Истакао је да ће се брзом саобраћајницом из Београда до моста Караклај долазити за сат и 20 минута из Београда и додао да је мост од изузетне важности за цело Подриње и да представља један од друмских транзитних коридора преко кога се обавља камионски превоз.

Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић изјавио је током обиласка да према споразуму Србија треба да уради шест мостова, а да је урадила два и то Краљ Александар и нови мост Љубовија.

“Тренутно радимо Каракај, почињемо да радимо Шепак, објављујемо тендер у наредних месец дана, али не можемо да га радимо сада, радићемо на пролеће”, рекао је он.

Додао је да остаје да се ураде мостови Скелане и Љубовија и да је тиме Србија завршила своју обавезу до 2026. године.

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Извор
РТ Балкан

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!