Кад неко има посебно цењену фекалију (а чија је цењенија од фекалије посланика српске Скупштине?), онда му се има омогућити да ту цењеност дигне на ниво светости. Да би се то постигло, мора се обезбедити српским посланицима да се тим фекалијама не умазују, већ да их се ослобађају у специјално опремљеним просторијама – не пример, у скупштинским тоалетима (6 комада), за чије ће реновирање изгледа бити потрошено 120.000 евра!!! Преведено у српску валуту (због фискалних рачуна), то је скоро 15 милиона динара за пристојно олакшавање наших законодаваца. Алал вера!
Посланици Скупштине Србије ускоро ће добити 6 комплетно реновираних тоалета, а вредност радова ће пореске обвезнике коштати око 14,4 милиона динара, то јест 120.000 евра.
У зграду Народне скупштине већ су ушли мајстори који тренутно изводе припремне радове, а по завршетку посла парламентарци би требало да добију далеко савременије тоалете у партеру и на првом спрату него што их имају данас.
Конкурсна документација обухвата и демонтажу старих
Како пише у конкурсној документацији, у коју је “Блиц” имао увид, у плану је демонтажа постојећих санитарних уређаја, рушења плочица, канала, водоводних цеви, инсталација, старих спуштених плафона, а потом се креће с постављањем најсавременије опреме.
Посланици ће добити нове умиваонике, WЦ шоље, писоаре са сензором, савремене сушаче руку, кутије за убрусе…
У конкурсној документацији је чак наведено да су извршиоци посла дужни да набаве и четке за wц шоље.
– Биће постављење нове зидне и подне полочице, а биће сређена и постојећа столарија и уграђена нова врата с другим бравама. Биће набављене и уграђене нове безшумне водоводне и канализационе цеви, окречени зидови, ишмирглани и излакирани радијатори. У цену је укључено и изношење шута – рекао је саговроник “Блица”.
Тендер расписан у мају
За извођење ових радова, који су вредни 120.000 евра, руководство Скуптшине је још у мају расписало тендер.
На конкурсу су победиле фирме “Мидвеј МГВ” као носилац посла и “ИНФАС-ХС” као члан групе, а рок за завршетак посла је 35 дана.
У уговору стоји и да није искључено да поједине ставке буду промењене у случају да се током радова утврди да је обим посла већи.
У Скупштини Србије у уторак нису знали да кажу када тачно крећу радови на обнови тоалета.
Тоалети реновирани пре пет година
Занимљиво је да су пре пет година реновирана два тоалета у партеру, а из буџета је за то издвојено 30.000 евра.
Како су медији тада објавили, тоалети су били видно освежени. Монтирани су модерни лавабои и комплетна опрема за личну хигијену посланика.
Постављена су нова огледала и савремена расвета, а једна кабина у сваком тоалету је прилагођена особама с посебним потребама.
Вестионлине, Блиц.рс
E Srbski rode, pa napokon si doživeo da te Srbski otpad, koji se skoncentrisao u našoj, ne njihovoj Skupštini, svrsta na nivo beznačajnijeg od njihovih guzica i govana! Za narod nikada nisu izdvojili toliku ne toliku sumu, niti će ikada!! Pa sva ova i ovilika poniženja koja od svih ovih upravnika Srbije i Srba godinama doživljavamo odavno je prevazišlo mogućnost da se nazove trpeljivost!!
Trpeti je trajni glagolski pridev. Ali, ni u značenju trpnog glagolskog prideva ne postoji da on označava večnu trpeljivost, ili trpeljivost dok se ne ugasi život!!!! Pa evo šta gramatika kaže šta znači trpni glagolski pridev:
“Trpni glagolski pridev je prost, neličan glagolski oblik koji služi za građenje pasiva (trpnog stanja) složenih glagolskih oblika. Gradi se isključivo od PRELAZNIH glagola, jer označava da su subjekti pasivni, odnosno da je na njima izvršena radnja, stanje i zbivanje. Trpni glagolski pridev zove se trpni jer su subjekti pasivni (trpe radnju); glagolski se zove jer je od glagola, a pridev se zove jer kao i pridevi razlikuje sva tri roda i oba broja (jedninu i množinu). Sa enklitičkim oblicima prezenta pomoćnog glagla JESAM gradi perfekat i tad označava da su radnje, stanja i zbivanja izvršena u prošlosti na SUBJEKTU. (Sveska je kupljena). Sa perfektom i imperfektom pomoćnog glagola BITI – gradi pluskvamperfekat (davno prošlo vreme): – Bili su već zatvoreni kad smo došli. Sa prezentom pomoćnog glagola BITI – gradi futur II (predbuduće vreme) i tad označava uslov pod kojim će se na subjektima izvršiti neke buduće radnje.
Primer:
Ako budemo spremni – pobedićemo ih. Upamtite, da i trpni glagoslski pridev označavaju i nagoveštavaju radnju stanje i zbivanje koji se menjaju na bolje!!!
Srbi, muški rode, kad već nisi hteo da sprečiš da Srbi i Srbija dođu na ivicu opstanka, onda, bar sada kada su na ivici opstanaka, uzimaj stvari u svoje ruke i diži se, diži se da oslobodiš Srbe, svoju decu, svoje žene i roditelje, od ropstva i genocida nad njima, a sebe od večnog zapisa da su Srbi u ovom istorijskom periodu imali jadan, bedan, nejak, kukavički muški soj! Biće strašno da istorija zabeleži kako su Srbi od odvažnih i čuvenih ratnika i vojnika, postali niko ili još gore jadne i bedne kukavice, koje ćrtvuju i sopstvenu decu, nejač zarad svog života!! Srbi ustajte, sabirajte se i organizujte i žene i decu i stare da vam pomognu! Ne ćutite obrveni strahom i kukavičlukom!! Zar ćete dozvoliti da kao zastrašene kukavice, koje čekaju red za odstrel odete u istoriju?!?! Srbi, muški rode, vojsko i policijo, nejač čeka vašu zaštitu!!!