УГАШЕНИ Танјуг и даље емитује вести. Половина запослених још чека да се догоди чудо и да се појави неки нови послодавац који ће наставити посао државне агенције. У нади да ће ипак бити формирана нова агенција, долазе на посао, иако нису добили плату за новембар.
Требало би да зараду приме они који су потписали уговоре о делу, до формалног брисања Танјуга из Агенције за привредне регистре. Реч је о половини од укупно 180 запослених. Од осталих, којима се управа “захвалила” на ангажману, неки и даље узалудно долазе на посао. Десетине су већ дигле руке.
Танјуг од 31. октобра нема законски основ за постојање, а Влада Србије је потом и формално објавила одлуку о гашењу у “Службеном гласнику” 5. новембра. У одлуци о гашењу наведено је да, након гашења Танјуга, право коришћења ствари у јавној својини, новац и друга имовинска права преузима Републичка дирекција за имовину. Архивску грађу Танјуга преузима Архив Југославије. Тада је запосленима речено неформално да ће се радити још до краја новембра. Е, сада је и тај рок истекао, а Танјуг се и даље води у регистрима привредних друштава и медија Агенције за привредне регистре. Процес гашења је у току, али се још не зна када ће агенција да престане са емитовањем вести, фотографија и видео-снимака.
Од премијера Александра Вучића и директорке угашене агенције Бранке Ђукић могло се чути почетком новембра да ће се “наћи неко решење за Танјуг”, али још није јасно о каквом решењу је реч и да ли је оно заиста у плану.
ОТПРЕМНИНЕ СИГУРНЕ
ВЛАДА Србије је из буџетских резерви издвојила пре два дана 20,7 милиона динара за “правне последице гашења Танјуга”, тачније за отпремнине свим запосленима. Сви ће, према годинама радног стажа, добити отпремнине, и моћи ће да се пријаве на евиденцију Националне службе запошљавања.
Новости