Православље

Ти Порфирије слободно да се преселиш у Ватикан, то што имаш намеру да урадиш у Србији НЕЋЕ ПРОЋИ!

Патријарх Порфирије и Секретар Свете Столице за односе са државама, надбискуп Пол Галагер састали су се данас у фрускогорском манастиру Kовиљ у којем је његова светост патријарх био игуман од 1991. док није постао митрополит загребацко-љубљански, а тема њиховог разговора биће односи католичке и православне цркве у Србије и међуверски дијалог.

Пре почетка разговора Патријарх и надбискуп монсињор Галагер су обишли манастир и заједно са амасадором Србије у Светој столици Симом Аврамовићем присуствовали у овдсашњој цркви монашком појању.

Уочи састанака, који је јуче Галагер имао са званичницима Србије – председником, премијером и министром спољних послова на чији позив је и дошао у Србију он је у Сремској Митровици заредио новог бискупа коађутора Сремске бискупије монсињора Фабијана Свалина и тада у изјави за Тањуг изразио је задовољство прогресом у односима католичке и православне цркве у Србији.

– Радујемо се због живог дијалога и те сарадње, очигледно је да прогрес постоји и да се наставља – рекао је монсињор Галагер.

Манастир у коме су се састала два црквена великодостојника може се назвати и духовним завичајем његове светости патријарха Порфирија, а према предању основао је у 13. веку Свети Сава, а поузданији подаци говоре да је постојао крајем 16. или почетком 17. века. Турци су га рушили четири пута.

У манастиру, који је по броју монаха један од најбројних у Србији, производе мед, вино, сликају иконе..

Хор манастира наступио у Kарнеги холу изводећи дела Александра Вребалова поводом обележавања 100 година Великог рата.

Танјуг

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!