* Шеф ФМБА Вероника СКВОРЦОВА: „Лек са великом селективношћу блокира цитопатски ефекат коронавируса у ћелијској култури и инхибира његову репликацију, а имуносупресивни ефекат Мефлохина спречава активирање упалног одговора изазваног вирусом. Додавањем антибиотика макролида и синтетичких пеницилина не само да спречава стварање секундарног бактеријско-вирусног синдрома, већ и повећава концентрацију антивирусног средства у крвној плазми и плућима»
__________________________________________________________________________
РУСКА Федерална медицинско-биолошка агенција (ФМБА) је представила препарат за лечење коронавирусне инфекције на основу антималаријског лека «Мефлохин».
Навела је да је истраживачки и производни центар «Фармзашчита» разрадио режим лечења узимајући у обзир кинеско и француско искуство.
„Лек са великом селективношћу блокира цитопатски ефекат коронавируса у ћелијској култури и инхибира његову репликацију, а имуносупресивни ефекат Мефлохина спречава активирање упалног одговора изазваног вирусом. Додавањем антибиотика макролида и синтетичких пеницилина не само да спречава стварање секундарног бактеријско-вирусног синдрома, већ и повећава концентрацију антивирусног средства у крвној плазми и плућима „, рекла је шефица ФМБА-е Вероника Скворцова.
Нагласила је да ће ово пружити ефикасан третман за пацијенте са ЦОВИД-19 различите тежине.
Поред тога, на основу Мефлохина развија се ефикасна и сигурна шема за превенцију коронавируса, саопштила је прес служба.
Предлаже се да ове шеме буду укључене у смернице Министарства здравља.
У четвртој, сада важећој верзији препорука Министарства здравља, посебно је ажуриран одељак о лабораторијској дијагностици COVID-19 и проширени су режими лечења лековима.
Наведено је неколико лекова који су коришћени за лечење САРС-а и за које се препоручује да се користе у комбинацији у лечењу нове инфекције.
То су лопинавир + ритонавир, хлороквин, хидроксихлороквин и интерферонски препарати.
У Русији су тренутно у току клиничка испитивања препарата умифеновир, ремдесивир, фавипиравир.
РИА.ру, Факти