Председник Покрета слободних грађана Павле Грбовић каже за Н1 да је “уједињење опозиције једна од најодвратнијих тема, то се неће десити никада, јер шта је све опозиција данас у Србији”. Додаје, у случају евентуалних београдских избора, “ако се ујединимо сви на једну листу, добијамо политички бућкуриш”.
„Не можемо да правимо коалицију са онима који желе да направе фасаду за исцртавање Ратка Младића у сваком кварту, који би правили проруске скупове, сваке недеље организовали литије за сваку тему“, истиче Грбовић у Новом дану на ТВ Н1, алудирајући на покрет Двери, Заветнике и Нови ДСС.
Додаје да су странке или покрети са којима би могли да сарађују ССП, Покрет за преокрет, синдикат Слога, Не давимо Београд, Заједно, „и са ДС када се определи са ким жели да сарађује“.
Оцењује да им та сарадња не би могла да гарантује победу на изборима, „али може да донесе довољно места да постанемо политичка снага која ће имати утицај“.
Процењује да би могли да освоје између 30 и 40 одсто гласова, „што није довољно за победу, али вам даје политичку снагу“.
„Кад је реч о Народној странци, то је више питање за њих да се определе… То је странка која предлаже да се косовски проблем решава тако што ће се писати (руском председнику Владимиру) Путину и кинеском председнику Си Ђинпингу. Ја не видим да је то решење… Писати у овом тренутку Путину, који је одговоран за тешке злочине у Украјини, у најмању руку није политички талентовано, а сасвим сигурно није нешто што би требало да буде будућност грађана Србије“, сматра Грбовић.
Упитан да ли би ПСГ сарађивао са покретом СРЦЕ Здравка Поноша, наводи да му се чини да његови ставови више нагињу ка проевропском блоку, „тако да ће и на њему бити да се определи са ким ће да сарађује“.
Коментаришући недавно истраживање Демостата у Београду које је показало да је мала разлика између процената грађана који су наклоњени власти и оних који су наклоњени опозицији, он каже да је оно показало да су грађани незадовољни влашћу у Београду и градоначелником Александром Шапићем.
Подсећа да је после прве кише пошто је преузео власт и поплаве која је погодила делове Београда, Шапић за то оптужио вишу силу односно бога.
„Београђани се руку на срце сигурније осећају у божјим рукама него у шапићевим“, сматра он.