Хелм

ВУЧИЋ ЈОЈ ИДЕ НА НОГЕ! Крај каријере Ангеле Меркел биће Тирана и промоција Велике Албаније

Пројекат „Велика Албанија“ је био посебно важан Хитлеру и на томе је свесрдно радио током Другог свестког рата, тако да нимало не изненађује што је последња посета Ангеле Меркел у иностранству на крају њене политичке каријере баш Тирана и баш финиширање договора око стварања Велике Албаније представљене као Опен Балкан или Мини Шенген.

Иако Меркел не долази у Београд, већ у Тирану, Вучић је усплахирено прво најавио у својим медијима да немачка канцеларка стиже у Србију и да ће се он (лично) видети са њом. Додуше, увек се поносио тиме да му је она ментор и узор у политици.

Званично, Меркел ће боравити у последњој посети иностранству 14. септембра, када ће се у Тирани (епицентар пројекта Велика Албанија) састати са лидерима Западног Балкана у оквиру Берлинског процеса.

„Званични Берлин сматра да су Тирана и Еди Рама током година релаксирали односе између балканских земаља, посебно узајамним посетама Београду, које су у почетку биле непријатељске“, рекао је извор за АП.

Током ове посете, Ангела ће се састати са свим лидерима балканских држава, а са изузетком председника Србије Александра Вучића, сви састанци ће се одвијати на нивоу премијера (виши ниво од нивоа председника).

Очекује се да ће последњи састанак имати с премијером тзв. Косова Аљбином Куртијем, где ће тема разговора бити Берлински процес и немачка агенда коју мора да спроведе.

Његова најважнија компонента је такозвана „Агенда повезивања“, која је првобитно имала за циљ да повеже шест земаља Западног Балкана у областима транспорта и енергије, а касније да прошири ову везу на размену младих (илегланих миграната који су од почетка били идеја и пројекат Меркелове) и у економској сарадњи.

Одобрене пројекте за сваку од шест земаља Западног Балкана делимично финансирају механизми Европске уније (ЕУ), а највећим делом сиромашни грађани ових сиромашних земаља.

Због Берлинског процеса, владе су успоставиле свеобухватну регионалну инфраструктурну мрежу, чинећи тако Западни Балкан делом Транс-европске транспортне мреже (ТЕН-Т).

Берлински процес је такође генерисао иницијативе за регионално повезивање, попут енергетске сарадње, Регионалне канцеларије за сарадњу са младима (РИЦО), стварања Регионалне економске зоне и потписивања Уговора о транспортној заједници.

Владе се 2015. године усвојиле Декларацију о регионалној сарадњи и решавању билатералних питања (Вучић био премијер Србије).

Немачка је такође своју војску у саставу Кфора распоредила међу трупама на Косову и то је прва немачка војна акција после нацистичке Немачке и Другог светског рата. Хитлер би био веома поносан.

Србин.инфо

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!