Тужитељка Доловац вероватно има своје разлоге за невидљивост и неадекватан рад. Надам се да ћемо једног дана моћи да их чујемо на месту које је адекватно за оно што је својим нечињењем то тужилаштво урадило Србији и нама, каже Мирослава Миленовић, бивша чланица Савета за борбу против корупције, финансијски форензичар и финансијски истраживач Панама папира.
У извештају “Транспаренси интернешнел”, Србија је на 91. месту листе од 180 држава и позицију дели са Турском, али, према истраживању УСАИД и ЦЕСИД за 2019, у Србији 86 одсто људи не би пријавило корупцију.
– Некадашњи премијер Хрватске Иво Санадер осуђен је на затворску казну због ратног профитерства.
– Никола Груевски, бивши македонски премијер, за кога је откривено да је примио мерцедес вредан 600.000 евра, побегао је из земље.
– Александар Вулин, након извештаја о сумњивој куповини стана смењен је са функције министра рада и – награђен позицијом министра одбране.
– Синиша Мали, након сумње о куповини 24 стана у Бугарској и неразјашњене улоге у финансирању и изградњи Београда на води награђен је позицијом министра финансија.
– Салдо на рачуну брата премијерке Ане Брнабић увећава се пословима везаним за државу, као и супруга министарке Kубуровић.
Они могу мирно да спавају? Зашто?
О томе, између осталог, у интервјуу за НИН говори Мирослава Миленовић, финансијски форензичар, бивши члан Савета за борбу против корупције и финансијски истраживач Панама папира.
Зашто корупција код нас није кажњива, нарочито када се ради о високим функционерима?
– Политика је ушла у све поре живота, постала је све… много је важније кога познајате у владајућој екипи него шта знате и шта умете. Србија је одавно у гвозденом загрљају организованог криминала, тако да они који омогућавају да криминал цвета и несметано се развија јесу њихови радници, а они су ван домета правде. Правда одавно не станује у Србији и резервисана је привилегија само за оне блиске власти. Правосуђе је на дисаљкама или, како је сада популарније рећи, на респираторима деценијама. Постало је нормално да се не отварају тешке теме, да се не спроводе истраге, а и када се спроводе, лимитиране су, а најчешће докази заврше у фиокама спремни за коалициона условљавања као и за откуп слободе од стране оних који су се огрешили о државу и народ.
Београд на води Београд на води
Kо стоји иза Београда на води?
– Ми! Ми сви са нашим опљачканим парама… покраденим и избаченим ван земље током деведесетих… Само, сада тим парама управљају неки нови важни кланови.
Београђанка је продата по цени квадрата објеката у предграђу Београда, фирми која постоји две недеље, са оснивачким капиталом од 100 динара, али помињу се и Девичанска острва и Малта. Да ли знате ко стоји иза куповине Београђанке? И да ли је то слика борбе против корупције у Србији?
– Борба против корупције у Србији одавно не постоји, а ако се неки пламичак и јави он је врло селективан. Ништа нисмо научили из приватизације када смо драгуље продавали офшор компанијама са скривеним власницима. Ово је продаја породичног сребра да би се исплатио и нахранио мафијашки клан. И то је то… Kо год да је именом или презименом тренутно изабран да буде истурени власник, прави власник поседује ову државу – закључила је Мирослава Миленовић.
Директно.рс
svi mi koji smo iz zemlje isterani, svojom parom, mukom zaradjenom, podrzavamo onaj rezim zlikovacki, svoju rodbinu lenju i besposlenu koja nase izgonitelje na izborima bira, pa; treba smanjiti il ukinuti slanje novca , jer i onako za cvrstu valutu precenjene sarene artije daju, pa jos nase neprijatelje nagradjujemo.
opet ce nam onaj zlikovac genocidni i majmun bosanski zabraniti ulazak u zemlju a i jednog trenutka pokupiti i svu ustedjevinu.