Гостујући у емисији “Ћирилица”, на ТВ Хепи, председник Републике Србије Александар Вучић рекао је да је пронашао посао одређеним грађанима из Истока који су му се у Лапљем Селу директно обратили за помоћ, односно да је решен егзистенцијални проблем мајке са шесторо деце, тако што ће њен најстарији син бити запослен у радију „Браво“ у Осојану. У ситуацији када српски медији на КиМ једва опстају, нама је итекако драгоцен сваки нови колега, али је проблем у томе што радио “Браво” не ради и не емитује програм већ пуне две године, истиче Дарко Димитријевић, уредник Радио Гораждевца, јединог медија на српском језику у Метохији. Са овом чињеницом су, додаје, упознати и локални српски функционери, сво српско становништво у том крају, али и министарство културе у Београду.
– Начелница округа, али и сами председници привремених органа у Пећи, Истоку и Клини сведоци су да радио „Браво“ не емитује програм, па питамо председникаВучића, како је могуће да обећава радна места у фиктивним медијима који не раде? Истовремено, Радио Гораждевац настоји да обезбеди дописнике из све три општине, како би локане информације биле још приступачније у нашем програму,али и на wеб порталу. Дакле, уместо да се особа запосли у постојећем радију који емитује програм, запошљава се у оном за који сви знамо да не емитује. Зашто? – пита Димитријевић.
Да Радио Гораждевац постоји И ради, упознати су каже сви, укључујући и Канцеларију за Косово и Метохију којој је неколико пута писао,али никада није добио одговор на захтеве за помоћ.
– Ово је најбољи пример колико држава и њене институције мисле на опстанак институција и Срба у Метохији, јер подршка непостојећем и гушење постојећег медија, директно утичу на смањење радних места, а не на повећање, како је председник Вучић обећао у емисији Ћирилица- каже главни и одговорни уредник Радио Гораждевца:
– Зато питамо Канцеларију за Косово и Метохију, односно њеног директора Марка Ђурића, да ли је обећао ново радно место и финансијску подршку непостојећем радију Браво, који је иначе основан 2008. подршком Питера Фејта, тадашњег шефа Цивилне канцеларије међународне заједнице на Косову (ИЦО)? Подвлачимо да Радио Гораждевац нема ништа против помоћи радију из Осојана чије смо својевремено оснивање подржали потписивањем меморандума који је омогућио додељивање опреме том медију, за коју верујемо да је у већем делу распродата. Али, питамо како то да Канцеларија за КиМ никада није одговорила на захтеве Радио Гораждевца за помоћ око упошљавања дописника из Истока, Клине и Ораховца?
Иначе, Радио Гораждевац завршио је 2017.са укупним прометом од 800.000 динара што је једва довољно да се покрију сви годишњи рачуни и трошкови, али опстаје захваљујући доброј вољи и младим волонтерима из нашег места којима Канцеларија за КиМ никада није пужила подршку.
Радио Гораждевац