Исплата накнада у новцу за новогодишње поклоне запосленима у Министарству привреде непримерена је у овом тренутку, када се препоручују мере штедње јавном сектору и предузећима, саопштило то Министарство.
Министарство привреде Србије саопштило је да је исплата накнада у новцу за новогодишње поклоне запосленима у том Министарству непримерена у овом тренутку, када се препоручују мере штедње јавном сектору и предузећима.
У одговору Министарства привреде Србије запосленом државном службенику, а који је достављен медијима, наводи се да сваки министар и државни службеник има обавезу домаћинског управљања средствима пореских обвезника и грађана Србије, на буџетским разделима којим управља.
Наглашава се и да су новогодишњи поклони за децу запослених могућност, а не обавеза послодавца.
“Када се од запослених у привреди Србије, а посебно од јавних предузећа и свих у јавном сектору, очекују и препоручују мере штедње, министар Саша Радуловић сматра непримереним исплату накнада у новцу за новогодишње поклоне запосленима у том Министарству, за које нема потврде да су наменски утрошене”, пише у писму.
Додаје се да се од свих запослених у јавној управи, посебно запослених у Министарству привреде, очекује да шире свест о неопходној штедњи и рационалној употреби средстава пореских обвезника у циљу свеукупне реформе.
“Сви би реформе, само да не утичу на њих. Али не може. Спремност на реформе морамо показивати на сопственом примеру. Не само декларативно, већ на делу”, наглашава се у писму.
Један службеник у Министарству привреде затражио је раније од Радуловића да му одговори зашто запослени у том Министарству неће добити новогодишње поклоне за децу и на који начин су прераспођена средстава за доделу тих поклона, јер сва министарства планирају буџет и добијају средства за те намене.
“Ако се ради о мерама штедње на нивоу државе, зар нису за све исте?По ком су основу деградирани запослени у Министарству привреде и њиховој деци ускраћени поклони, док су колеге из других министарстава остварили то право? По којим критеријумима су једна деца вреднована да добију од 8.000 до 13.000 динара, а други да остану без ичега”, наведено је у допису запосленог у Министарству привреде.
РТС
Мајмун