Србија

Вујовић тврди да у Вучићевој Србији постоји проблем управљања на свим нивоима

КРАЈЕМ маја у буџету Србије је 600 милиона евра више него што је планирано, тако што су приходи били већи за 44 милијарде динара, а расходи мањи за 27 милијарди динара, изјавио је данас министар финансија Душан Вујовић.

Он је на самиту министара финансија, гувернера и директора пореских управа у Бечићима, у Црној Гори, рекао да ће захваљујући тако позитивном резултату моћи да се покрију неки додатни трошкови.

„Прошлу годину смо завршили са суфицитом од 1,4 одсто, али се после 51 недеље у буџету појавио дефицит од 1,3 одсто бруто друштвеног производа (БДП), због тога што смо преузели дугове Србијагаса“, рекао је Вујовић.

Он је додао да је тај дефицит свесно направљен, не да би се помогло „Србијагасу“ него да би се обезбедио гас за потрошаче.

„Верујем да ћемо наставити да и у јуну остварујемо добре резултате у буџету“, рекао је Вујовић.

Србија има 3,5 милијарде евра повучених а неискоришћених зајмова, а путеви нису завршени и немамо користи од њих, осим што је ангажована грађевинска индустрија, изјавио је данас министар финансија Србије Душан Вујовић.

Он је такође рекао да је капитална ствар завршетак инфраструктуре.

„Неопходно је и даље смањивање незапослености“, рекао је Вујовић.

Додао је да фабрике које су отворене последњих година неће имати смисла, ако не буду профитабилне као што су сличне у свету.

Министар је истакао да у Србији постоји проблем управљања на свим нивоима – на државном, јавном и приватном.

„Потпредседничка места не треба делити политички већ функционално“, рекао је Вујовић и додао да у Србији не постоји координација у управљању.

„Координација је тешка за Балкан. Људи који не схватају да се до циља може доћи заједничким радом, губе време и пребацују послове на друге“, рекао је Вујовић.

У Србији, по његовим речима, постоји проблем управљања, користе се застареле методе, „бумбар принцип и зујање около“ што је погрешно.

„Треба применити принцип руковођења“, рекао је Вујовић и навео пример Електропривреде Србије „где су реформе после осам месеци заустављене пола године док запослени нису фиксирали своја радна места“.

Бета

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!