Професор Филозофског факултета у Београду Миодраг Зец каже да власт није смела да смањи пензије и да ће та одлука пасти на суду, а да ће онда бити плаћена из буџета, као што су грађани „плаћати и стару девизну штедњу“.
Зец је, на Економском факултету, на панел дискусији „Да ли смо пред изгубљеном деценијом“, рекао да смањење плата има логике, али да је смањење пензија урађено неселективно и оценио да они, који се налазе у пензионом систему, имају само један уговор са системом који је у овом случају обесмишљен.
„Власт то није смела да уради“, рекао је Зец и указао да, са друге стране, власт није урадила оно што је имало смисла. Као пример, Зец је навео издвајања за здравство и просвету. „Нисмо ми без пара, него само лудо трошимо пару. Цела Канада уписује 200 фармацеута на факултете годишње, а ми више од 1.000. Зашто бисмо ми плаћали из буџета да школујемо за друге нације“, упитао је Зец.
Вујачић: Неопходан јавни план за Железару
Професор Економског факултета Иван Вујачић рекао је на истој трибини да је добро што смо потписали аранжман са ММФ-ом, али да то није успех већ је успех ако смо сами у стању да водимо своју политику.
Сада питање да ли смо у споразуму са ММФ-ом навели адекватне рокове или ћемо „на брзину да радимо неке ствари“: „Сви плаћамо порезе, а то је јавна ствар и зато је добро да нам се објасни све што се дешава“, рекао је Вујачић.
Он је навео да постоје велики државни пројекти за које се не зна ни колико ће тачно да нас коштају, ни да ли су најбоље решење.
Према његовим речима, потребно је да се јавно објави и план за железару Смедерево како би било јасно шта улажемо, а шта губимо: „Не можемо да мислимо да ћемо вечито правити челик, а да ће за то држава да издваја 100 милиона годишње како би 5.000 људи било запослено. Неке ствари су унапред осуђене на неуспех, па би, ако то не буде исплативо, требало да се потрудимо да ти људи нађу посао на другом месту“, рекао је Вујачић.
Он је казао и да је Коридор 10 још једна изгубљена шанса и велики минус свих влада од 5. октобра 2000. године.
Танјуг
ОНО ШТО ПЛАШИ ЈЕСТЕ ТО ШТА СВИ НАШИ ПРОМАШАЈИ МОГУ ДА ПРОИЗВЕДУ.НАЈВЕЋИ СТРАХ ЈЕСТЕ СТРАХ ОД ГУБЉЕЊА ДРЖАВНОСТИ.
I NACIONALNOG IDENTITETA!!!
TAKO JE KAD SPIJUNI IZ EVROPE VODE SRBIJU.
SLUSAJTE PROFESORA ZECA, ZADOVOLJSTVO MI JE DA SLUSAM KAD ON GOVORI
ЗАПАМТИТЕ ИМЕНА СА “ПАНЕЛА“ – ТО СУ СВЕ ЕКОНОМСКЕ УБИЦЕ
Дебату на Економском факултету под називом „Да ли смо пред изгубљеном деценијом“, прекинуо је млађи мушкарац који се представио као један од оснивача часописа „Монополист“.
Младић је прекинуо излагање професора Миодрага Зеца, како би се обратио присутнима, јавља Танјуг.
„Србија је под окупацијом и ми смо економска колонија. Хтео бих да упозорим младе шта ће се десити ако се не дигну против ове власти“, успео је да каже за говорницом „непредвиђени панелиста“.
Међутим, поруку „непредвиђеног панелисте“ убрзо је прекинуо декан Економског факултета Бранислав Боричић, који се извинио присутнима. Обезбеђење је испратило младића из сале.
На панел дискусији „Да ли смо пред изгубљеном деценијом“ учествовали су председник Фискалног савета Павле Петровић, професори Миодраг Зец, Љубомир Маџар, Иван Вујачић. Скуп је модерирао уредник НИН-а Милан Ћулибрк.
PROFESOR ZEC JE NAJREALNIJA OSOBA U SRBIJI A O NJEGOVIM KONSTATACIJAMA ĆE SE KNJIGE PISATI!!! ŽIV BIO!!!
NIJE JASNO ZASTO SE NE RACIONALIZUJE 700 000 radnih mesta DRZAVNE ADMINISTRACIJE TU BI BILA PO MOM MISLJENJU NAJVECA USTEDA
ne trosi Srbija vec lopovi sa i oko vlasti, narod nema ni leba da jede.
U pravu je g.Zec, ali kome priča…………………..!!!???
Gospodine Zec kako da ne trošimo uludo kad ambasador amerike u lice preko televizije kaže da smo šizofreničari svi u srbiji a premijer ga brani da je upravu što znači lud narod a ludaci je vode
Gospodine Zec kako da ne trošimo uludo kad ambasador amerike u lice preko televizije kaže da smo šizofreničari svi u srbiji a premijer ga brani da je upravu što znači lud narod a ludaci je vode
Da “ u Srbiji vlas uludo trosi pare“ Ispravka naslova.. r a c i o n a l i z a c i j a: