Хроника

ЗЛОТВОР: Вучић по налогу Светске банке на листу предузећа за ликвидацију ставио и успешне државне фирме!

Суботица – Руководство суботичког предузећа „Пољоопскрба“ изненађено је објављивањем њиховог предузећа на списку за стечај Агенције за приватизацију.

Како оцењују, за то нема економских разлога и верују да је по среди грешка.

Пољоопскрба се заједно са још пет суботичких предузећа, која имају преко 200 запослених, налази се на списку 188 предузећа обухваћених Акционим планом Владе Србије за окончање приватизације покретањем стечаја.

Руководство Пољоопскрбе изненађено је овим потезом, пошто сматрају да нема економских разлога за покретање стечаја, тврде да послују без блокираног рачуна и редовно исплаћују зараде и измирују доприносе за четворо запослених.

Директор овог предузећа које се бави прометом у области пољопривреде Марин Видаковић каже да предузеће постоји од 1976. године, а до је до 1991. године функционисало у оквиру истоименог загребачког предузећа.

Тада су, по његовим речима, Уредбом државних органа Србије постали државно предузећа, док од 2002. године воде спор са Пољоопскрбом Загреб око имовине, где је пре годину дана постигнут одређени договор између две фирме, о чему су обавештене агенције за приватизацију две земље.

„Ово јутрос је за мене изненађење, не можемо да добијемо телефоном Агенцију за приватизацију, тако да не знам шта ће бити даље. Углавном, води се спор са Пољоопскрбом Загреб који још није добијен у вези повратка имовине, а ово са Агенцијом за приватизацију ја не схватам“, рекао је Видаковић.

Он сматра да ће предузеће наставити да послује до краја поменутог спора, и додаје да је загребачка Пољоопскрба упутила писмо о заинтересованости за ово предузеће, али не да га приватизује, већ да га врати у своје окриље.

„Мислим да је ово нека грешка, што није први пут“, сматра Видаковић.

Осим Пољоопскрбе, из Суботице се на овом списку налази још неколико предузећа Урбинг који нема запослених, Пољокооп који има једног запосленог, Меркатор са Палића, такође са једним запосленим, док убедљиво највише запослених на овом списку – 202 има ДП Солид.

Акциони план Владе Србије усвојен је 31. јануара 2015. године, којим ће се покретањем стечаја окончати поступак приватизације 188 предузећа у којима нема производње, нити за њих има заинтересованих инвеститора, или је у њима пословање неодрживо.

Танјуг

Оцените текст

0 / 5

Your page rank:

коментара

  1. ДОЖИВЕЋУ ЈА ,НАДАМ СЕ БАР , ДА ЋЕ ОВАЈ ХОШТАПЛЕР ЈЕДНОМ РЕЋИ ДА ОВО И НИЈЕ ВИШЕ СРБИЈА И ДА ЋЕ ОН ИЗМИСЛИТИ НЕКО НОВО ИМЕ ОВЕ И ОВАКВЕ НАЦИЈЕ , ЖИВИ БИЛИ ПА ЧУЛИ И ВИДЕЛИ . !!!

  2. А да направимо и ми неку листу за ликвидације? ……. мислим политичке! …… остало ће преки суд обавити!

  3. Prodana duša—-vazal……ljubomoran na Ciprasa….slep za Merkelin nacizam…..za Nemački hegemonizam….opet Nemačka hoće rat …..u svakih 100…po 3…ni manje ni više svetska….tebalo bi je ne podeliti na pola…nego na desetine….popili bi da mogu svet u krigli piva (parafraza….Andrić)

  4. Места чуђењу нема.Овај човек не води Србију него служи западним господарима, а његови гласачи рачунају да ће се и они огребати за неку корист. Зоране, ми нисмо пропали, јер знамо ко је овај човек и шта се дешава са Србијом, и не уживамо у томе.

  5. Места чуђењу нема.Овај човек не води Србију него служи западним господарима, а његови гласачи рачунају да ће се и они огребати за неку корист. Зоране, ми нисмо пропали, јер знамо ко је овај човек и шта се дешава са Србијом, и не уживамо у томе.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button
Close

Детектовали смо Адблокер!

Поштовани, рекламе су једини начин финансирања нашег сајта те вас молимо да угасите адблокер на нашем сајту како би нам тако помогли да наставимо да објављујемо још боље и квалитетније вести без цензуре и длаке на језику. Хвала на разумевању!